search
top

Go Green: Як перемогти спеку в будинку, дбаючи про екологію

«  ||  »

стійкі способи боротьи зі спекою

Влітку збільшуються не тільки рахунки за електроенергію, а й шкода, якої ми завдаємо довкіллю. Всі ці кондиціонери не найкраще впливають на екологію, але й висока температура повітря в будинку – це також небезпечно. Що ж у такому разі робити свідомому споживачеві?

У той час як кондиціонер – найочевидніший спосіб охолодити будинок, він все ж таки не єдиний. Є й інші, більш екологічні способи боротися із літньою спекою, які ви можете спробувати.

Як перемогти спеку в будинку, дбаючи про екологію

1. Правильно закривайте вікна

Вікна, що пропускають спеку та сонячне світло, можуть значно збільшувати ваші рахунки за електроенергію. Заощадити ваші гроші та ресурси Планети допоможуть термо штори або штори blackout. А якщо купити такі можливості немає, зробіть вибір на користь щільних штор в одному зі світлих відтінків. Такі аксесуари на вікнах не перешкоджатимуть потраплянню гарячого повітря з вулиці до будинку, утримуючи його у віконному отворі, а також захистять від сонячного світла, яке також здатне нагрівати поверхні в інтер’єрі.

2. Використовуйте стельовий вентилятор

Пам’ятаєте, як раніше у моді були люстри зі стельовими вентиляторами? На якийсь час вони втратили актуальність, але тепер вентилятори на стелях знову в тренді. Адже з їхньою допомогою, навіть без кондиціонера, можна охолодити кімнату на кілька градусів (а не просто поганяти повітря), а електроенергії вони споживають у рази менше. Вентилятор якщо і не замінить кондиціонер, то непогано зменшить інтенсивність його роботи, а вам допоможе заощадити на рахунках за комуналку.

Якщо є можливість, встановіть вентилятор і у своєму будинку (або люстру з ним) і вмикайте його в напрямку проти годинникової стрілки – у цьому випадку він направлятиме повітря вниз, створюючи вітерець з ефектом охолодження. Взимку ви зможете так само трохи зігріватися теплим потоком повітря, якщо направите вентилятор за годинниковою стрілкою.

3. Провітрюйте

Готування в спеку значно погіршує ситуацію – в будинку стає нестерпно спекотно. Тому, якщо у вас є свій дворик, намагайтеся влітку частіше готувати на вулиці: страви-гриль та холодні овочеві салати – найкращий вибір на літо. Якщо ж ви живете в квартирі, і вибору у вас немає, окрім як готувати на кухні, обов’язково вмикайте витяжку або намагайтеся створити протяг, щоб гаряче повітря відразу видалялося з житлового простору.

Те саме стосується і гарячого душу (ванни): коли купаєтеся в гарячій воді, вмикайте витяжку або добре провітрюйте будинок після цього. Відмінним рішенням також стане осушувач повітря у ванній кімнаті, який швидше видалятиме пару після водних процедур. Ці малі зміни досить ефективно допоможуть підтримувати комфортну температуру в будинку влітку.

4. Оточіть себе правильними сезонними речами

Перемогти літню спеку можна не тільки знижуючи температуру повітря в будинку. Ви також можете оточити себе речами, які подарують більше комфорту та зроблять спеку менш відчутною. Наприклад:

• Поповніть свій домашній гардероб легкими дихаючими речами. Не носіть влітку по будинку довгі штани або одяг з рукавами, відмовтеся від синтетики і віддайте перевагу бавовні.

• Сезонна постільна білизна – також чудове рішення, про яке ви не пошкодуєте. Купуйте щільніші та тепліші комплекти на холодний сезон і легкі, дихаючі, охолоджуючі – на літо.

• Те саме стосується і наматрацника – влітку стандартний синтетичний чохол на матрац (який утримує тепло) краще замінити бавовняним (який дихає та відводить вологу).

На завершення…

Вам навряд чи захочеться вимикати свій кондиціонер влітку, адже ви так до нього звикли. Та ми все ж таки закликаємо вас спробувати наші поради, які допоможуть значно скоротити роботу кондиціонера, економлячи на електриці влітку та піклуючись про навколишнє середовище.

Related posts:

  1. Тренд Athleisure: що це таке і як його носити?
  2. Жіноче взуття – родзинка Вашого стилю
  3. Який матрац підійде вам, залежно від улюбленої пози сну?
  4. Збираємося в Карпати: одяг, взуття, що ще взяти з собою?
  5. Кілька хороших причин замінити приліжкові тумбочки комодами
Туда/назад: «  ||  »

Comments are closed.

top