Категорії
Здоров'я та догляд за собою

Як жінці правильно набрати вагу?

Зазвичай жінки прагнуть схуднути, але бувають випадки, коли вони просто мріють поправитися, щоб стати більш жіночною, набувши округлих «апетитних» форм. Крім цього, деколи нестача ваги може негативно впливати не тільки на загальний стан організму і самопочуття, але і на здоров’я в цілому.

Причини недостатньої ваги

Експерти магазину спортивного харчування для жінок Nutrend зазначають, що існує безліч факторів, які впливають на те, що дівчата не можуть набрати вагу. Ось деякі з них:

  • вживання алкогольних напоїв чи паління;
  • прискорені метаболічні процеси (передається у спадок);
  • порушення гормонального фону;
  • ендокринні захворювання;
  • надмірне вживання кави та чаю.

У більшості випадків надто худі дівчата почуваються добре, і брак ваги не відбивається на загальному стані організму. Але якщо у них з’являється хоча б одна з таких ознак, то необхідно задуматися про те, щоб трохи поправитися:

  • порушення менструального циклу з незначними виділеннями;
  • нездатність зачати дитину при хорошому самопочутті;
  • часті простудні та інфекційні захворювання, оскільки ослаблений імунітет;
  • поганий стан шкіри, волосся і нігтів: нігтьові пластини шаруються і стають ламкими, шкірний покрив сухий і має сіруватий відтінок, спостерігається випадання волосся.

При виникненні будь-якої з цих ознак слід звернутися до дієтолога і ендокринолога, щоб виявити причину недостатньої ваги. Але якщо стан організму не викликає побоювань, а набрати кілька кілограмів все-таки хочеться, то потрібно дотримуватися деяких правил.

Кілька рекомендацій для набору ваги

Фахівці дають наступні поради:

  1. Не переїдати!

Багато дівчат вважають, що вживання їжі в більшій кількості, ніж зазвичай, допоможе швидко набрати вагу. Але це може стати причиною захворювань травної системи, оскільки багато їжі шлунком перетравлюється і засвоюється значно гірше. В результаті поживних речовин буде мало, і про набір ваги не може бути й мови. Їсти слід стільки, скільки хочеться.

  1. Побільше перекусів!

Необхідно частіше перекушувати між основними прийомами їжі, що підвищить і поліпшить засвоєння спожитої їжі. Для цього ідеально підійдуть горіхи, молочні продукти (йогурт, знежирене молоко), фрукти свіжі та сушені, напої з підвищеним вмістом калорій. Відмінним варіантом перекусу стануть також і популярні сьогодні в Україні та по всьому світі протеїнові батончики.

  1. Не забувати про відпочинок

Зайва нервозність і моральні переживання не сприяють набору ваги, тому потрібно намагатися бути врівноваженою, спокійною і виділяти час для відпочинку. Хоча б раз на день протягом 20 хвилин відкласти всі справи і спокійно посидіти, а краще полежати, адже в лежачому положенні їжа засвоюється значно швидше й краще.

  1. Дотримуватися активного способу життя

При наборі ваги потрібне збільшення не тільки м’язової маси, але і жиру, оскільки організм має потребу в оптимальному розподілі калорій. Для цього необхідно відвідувати спортзал або фітнес-центр, здійснювати пробіжки тощо.

  1. Позбутися шкідливих звичок

Необхідно якомога менше пити чай і каву, відмовитися від алкогольних напоїв і куріння. Вживання цих продуктів прискорює обмін речовин і знижує апетит. Відмова від подібних звичок, звичайно, викличе тимчасовий дискомфорт, але при наборі ваги ці заходи дуже дієві.

  1. Потрібно полюбити свою їжу

Якщо дівчині колись вселили, що все найсмачніше – це шкідливо, то необхідно терміново позбуватися цього забобону. Краще навчитися готувати, купити кулінарну книгу з барвистими картинками, на яких намальовані апетитні страви й полюбити їжу. Над кухонним столом можна повісити велику фотографію зі смачним зображенням, яке викликає апетит.

  1. Більше позитиву!

Щоб бути життєрадісною і щасливою, необхідно розслаблятися й прийняти за правило наступне:

  • їсти повільно, ретельно пережовувати і смакувати кожен шматочок, а не ковтати все і відразу, адже при наборі ваги важливим має стати якість їжі, а не її кількість;
  • регулярний секс може допомогти не тільки схуднути, але і поправитися;
  • безцільні та неквапливі прогулянки на свіжому повітрі заспокоять нервову систему і знімуть стрес після напруженого дня;
  • годі схоплюватися вранці з ліжка. Після пробудження можна трохи поніжитися, щоб дати організму «прийти в себе».
  1. Якомога рідше вставати на ваги

    Часті зважування не допоможуть швидко набрати вагу, а тільки дратуватимуть і виводити з рівноваги. Набуті округлі форми краще розглядати в дзеркалі.

    Дотримання цих простих і нехитрих рекомендацій допоможе будь-якій дівчині комфортно для себе і без шкоди для здоров’я набрати потрібну вагу.